Suksess på 1. mai: 130 Jaguarer på Fornebu og god stemning

Det var stor spenning knyttet til NJKs nye treffsted for Vårmønstringen 1. mai. Etter to år med covid-opphold skulle vi også etablere arrangementet i nye omgivelser. Og som alltid er været en usikkerhetsfaktor. Nå kan vi melde at alt klaffet, og vi er nå over i et nytt og lovende spor. Folk trivdes i finværet, mange flotte biler, bra tilbud i gallerier og restaurant – og med det flotte museet Kultur på hjul som et senter for det hele. Insignia viste fram noen flotte Jaguarer, og SirWilliam hadde kommet helt fra Stavanger med JagShop. Her ble det solgt en del Jaguarkonfeksjon og klubbregalier, og nye kontakter knyttet. Nyttig for alle. Klubbleder Øyvind Østeig kunne ønske velkommen til et nytt sprang i klubbens historie.

Ny æra for klubben

På gamle Fornebu er det god plass, så la dette være starten på en ny æra – der målet er å fylle plassen til siste hjørne med våre Jaguarer. Et par kom fra Steinkjer, det er flott å høre litt klingende trønder i Oslo-gryta! Et annet par startet grytidlig fra Årdalstangen i Sogn i sin XK8, ene og alene for å være med på årets vårmønstring! Det tar vi som at solid tegn på at det er liv laga for klubben framover. De returnerte hjem med XK8’en samme kveld! Ikke verst å høre litt syngende Sogn-dialekt her på Østlandet heller …

Jaguaren 3-2022

kommer ut med neste nummer i juli. Der skal vi se litt nøyere på enkelte av de mer spesielle Jaguarene som møtte opp, og vise mange flere bilder. Foreløpig legger vi ut noen fotos her som viser litt av stemningen. Husk at vi gjerne hører fra deg om dine Jaguaropplevelser nå som sesongen utvikler seg med rekordfart. Dødlinje for stoff til neste nummer av Jaguaren er 15. juni. Sendes til asmund@ilios-kom.no

Tekst og foto: Åsmund Lindal

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *