Sommermøtet i Halden: Utvidet påmeldingsfrist – ledige plasser!

Har du ennå ikke bestemt deg? Etter to år med avlysninger, gleder vi oss nå til at vi endelig kan arrangere et ordentlig sommermøte igjen. OBS: Klikk på «LES MER» nedenfor, så kommer du videre til påmeldingen. Det er fortsatt ledig plass, så grip sjansen og bli med.

For ordens skyld refererer vi her programmet for årets møte, pluss informasjon om deltakelse i Concours d’Elegance:

Velkommen til Halden, en idyllisk småby ved Iddefjorden under Fredrikstens gamle kanoner! Her er det gjestehavn og elvepromenade med koselige utesteder og butikker. Vårt vertskap er Thon Hotel med faciliteter for vårt møte, og med en uteservering som går helt til bryggekanten.

PÅMELDINGSSKJEMA FINNER DU HER

Program / klubbpakke

Fredag 3. juni: • Ankomst og utdeling av deltakermappe kl 14.00 – 18.30. • Kl. 18.45 – 20.15: Gryterett (eks. drikke). Kjøkkenet stenger 21.00. • «Get Together» utover kvelden.

Lørdag 4. juni: • Frokost kl 07.30 – 09.00. • Kl. 08.45: Vi heiser klubbflagget • Kl. 09.00: Vi kjører til» Garder Østgaard» Bilshow og Concours d’ Elégance klasse 6-7-8-9 og 10. 12.30 – 13.30: Lunsj hos Fru Østgaard Spiskammer (eks. drikke). • 14.15: Retur til hotellet. Tid til pause eller rusletur på byen. • 16.30: Generalforsamling. Se info ved hotellresepsjonen. • 18.30: Apéritif serveres i Restauranten / Lobby. • 18.55: Tre retters festmiddag inklusive et glass hvitvin og et glass rødvin, alternativt øl eller mineralvann. • 21.45: Prisutdeling Concours, kaffe- og kakebuffét. • Baren stenger kl 01.30.

Søndag 5. juni: • Frokost kl 07.30 – 11.00. Utsjekk hotell og betaling av eget forbruk. • 11.00: Vi tar ned klubbflagget. • 12.00: Tur til Gamlebyen i Fredrikstad, med mange severdigheter. • Kl 15.00: Offisiell avslutning ved Kong Frederik II’s statue på torget i Gamlebyen. Flagget overrekkes neste års sommermøtekomité.

Hva koster det? • Hver natt i dobbeltrom: Kr 1.295,– / Enkeltrom: Kr 1.095,– • Klubbpakke for øvrig: Kr 1.950,– pr. person • Deltakere i Concours d’ Elégance betaler kr 250,– pr. bil. • Drikke og annet ut over klubbpakke betaler du selv.

Bestilling og mer detaljert program: • Alle må bestille her på klubbens nettside. Lenken leder deg til skjema som du må fylle ut (kommer). Klubben sender melding på e-post når bestillingen åpner.

Trenger du mer informasjon? • Kontakt Freddy Roaas om program og praktiske ting. Tlf 951 51 617 / freddr@online.no eller Hans Knubel Tlf 916 30 313 / hmknubel@gmail.com • Kontakt Øyvind Østeig om påmelding på nett: Tlf 98 99 69 05 / oyvind.osteig@lofotkraft.net

Fra Concours d’Elegance I Holmenkollen I 2018. (Foto © Åsmund Lindal).

NJK’s sommermøte og Concours d’ Élégance i Halden 3. – 5. juni

I medlemsbladet Jaguaren nr. 1/22 ble sommermøte i NJK annonsert på side 45. Forrige CdE ble holdt i Ålesund i 2019 med de eldste Jaguarene i klasse 1 – 5, med utdeling av poeng, diplomer og pokaler. Etter 2–3 år med Covid kan vi glede oss over at turen nå er kommet til nyere Jaguarer i klasse 6 – 10 :

• Klasse 6: XJ40, X300, X308 og X350 (eldre enn 15 år, dvs t.o.m. årsmodell 2007)
• Klasse 7: XJS, alle varianter
• Klasse 8: XK8, XK og XKR (eldre enn 15 år, t.o.m. årsmodell 2007)
• Klasse 9: S-Type, nyere, samt X-Type, (eldre enn 15 år, t.o.m. årsmodell 2007
• Klasse 10: Jaguar/Daimler modifisert av enkeltpersoner eller bedrifter, t.o.m. 2007.

Vi oppfordrer både nye og gamle medlemmer til å delta i årets CdE. Påmeldinger mottas med glede i påmeldingsperioden for sommermøtet 1. – 15. april. Av tids- og kapasitetsmessige grunner kan det bli nødvendig med en viss tilpasning av antall biler i hver klasse. Derfor skal deltageravgiften på kr 250,- pr bil betales etter at bekreftelse fra hoveddommer foreligger, og ikke samtidig med generell påmelding og innbetaling.

Etter fullført CdE vil hver deltager få ettersendt et detaljert skjema som bekrefter oppnådde poengsummer og eventuelle dommerkommentarer. Under festmiddagen på lørdag utdeles diplom til hver deltaker. De tre beste bilene i hver klasse får i tillegg en pokal. Alt dette kan komme til nytte ved et eventuelt salg av bilen senere.

I god tid før sommermøtet vil alle som har påmeldt sin bil til CdE få tilsendt en orientering om hva som er viktig å ha i orden, inklusive tips og råd om klargjøring av bilen som skal vises. Vel møtt og lykke til!

Eventuelle spørsmål kan rettes til:
• Øyvind Østeig, hovedansvarlig for CdE, mobil 98996905
• Stig Moltu-Jacobsen, hoveddommer, mobil 90891510
• Nils Jørgen Kjærnet, klassedommer, mobil 90678687

 

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert.