Jaguartur til Kistefos

Fem biler stilte opp på Shell Skedsmokorset for tur til Kistefos Museum lørdag 29. juni. Vi kjørte småveier til Kistefos. En ny bil med far og sønn stilte i sin ganske nyervervede E-Type. De hadde meldt seg inn i NJK på klubbens stand på Oslo Motor Show i fjor høst og var blant de heldige vinnerne av et års gratis medlemskap. Etter at vi hadde vandret rundt på museet og i skulpturparken spiste vi en lett lunch. Noen av oss fortsatte til Hadeland Glassverk for å besøke verdens største utstilling av LEGO kunst. Det var dessverre ingen Jaguar å finne, men en meget flott tiger i nesten full størrelse fant vi. Dette er en utstilling som er meget vel verdt et besøk.

• Reportasje: Ruth og Vidar Sæle.

Putt en tiger på tanken! Hvem husker ikke Esos gamle slagord … Vi fikk hilst på tigeren (Jaguarens fetter) på utstillingen vi var innom på Hadeland Glassverk.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *