E-type 60 år: Originalbil etterlyses!

Det jobbes nå med å lage temanummer av Jaguaren. Det handler selvsagt om E-typen, som vil feires for full musikk på Jaguar Festival i England 4. juli. Så sant ikke et nytt mutantvirus dukker opp, da … Her hjemme har vi det litt mer puslete, men vi får gjøre det på vår måte som best vi kan. Redaktøren har planer om å presentere en meget flott restaurert Serie 1 pluss en like lekker Serie 3. Men: Er det noen av våre medlemmer som har en mest mulig original E-type, som har gjort jobben i mange år men ikke gjennomgått total renovering? I så fall er redaktøren interessert i å få den med i temanummeret. Det haster, bladet må være ferdig til trykk innen utgangen av juni måned! Har du bilder av din egen E-type med en kort historie om bilen, er det også interessant. Send inn!

Jaguar Mark X er også 60 år

Og det skal vi komme tilbake til. Hvis noen sitter på interessant stoff om denne modellen, gi lyd! Gjerne restaureringsprosess og ferdig, rullende bil som kan presenteres og prøvekjøres. Ideer og tips generelt om Mark 10 (og facelift 420 G) er jeg takknemlig for å få. Da jeg overtok som redaktør for Jaguaren i 2012, var Knut Bråtens Mark X den første bilen jeg laget en modellreportasje om. Vi hadde en fin prøvetur og i Hvitsten (der en rekke gallionsfigurer fra Fred. Olsens rederi står utstilt) tok vi dette bildet. En Mark X vekker fortsatt oppsikt!

Åsmund Lindal / asmund@ilios-kom.no

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *