Klubbens aktiviteter 2017

Fra fjorårets møte. Foto: Morten Larsen.

Fra fjorårets møte. Foto: Morten Larsen.

HUSK MØTET I KVELD kl 18.00: Høstens klubb-besøk hos Insignia

Tradisjonen tro åpner Insignia sine dører for oss. Hør om høstens nyheter, nyt godt av Insignias ekspertise og gjestfrihet. Insignias ‘bilslott’ ligger i Kværnerdalen i Oslo, kjørekart finner du HER!

julebord_3082-webHusk å melde deg på innen 2. november!

• Kuvertpris kr 645,– pr. person • Drikke bestilles separat • Oppgjør direkte på hotellet. • Overnatting + frokost: Dobbeltrom med utsikt kr 970,– for to personer / enkeltrom kr 790,– • OBS: Påmelding innen 2. november til Lisbeth Sandvold, tlf 66 77 27 16 / lisbeth.sandvold@holmenfjordhotell.no

Har du ytterligere spørsmål om arrangementet, kontakt Helge Wiik på tlf 905 79 308 / helgejw@online.no

 

NJK-Kalender-2018Har du et bilde til NJK-kalenderen for 2018?

Det er fortsatt stort behov for gode motiver til neste års kalender. For du tok vel noen i løpet av sommeren? Og det er fortsatt tid til å ta nydelige fotografier, ikke minst nå som høstfargene er på vei. Jeg ønsker meg bilde av Jaguaren din, helst med noen glade mennesker og i fine omgivelser. Bildefilen må være høyoppløst så den egner seg for trykk. Det vil si at JPEG-FILEN bør være på 2 MB eller mer. Hvis du bruker mobil, bruk breddeformatet, ikke ta bildet med mobilen stående på høykant – da kaster du bort det meste av bildeformatet, for det er bilder i breddeformat vi trenger. Bildefilene overfører du på e-post som vedlegg, ikke via sms/mobil! Max. tre bilder om gangen, hvis du har flere sender du i flere puljer. Husk å gi opplysninger om bilmodell, produksjonsår, motorversjon og andre spesifikasjoner. Husk også å oppgi navnet på fotografen.

OBS: Ny innleveringsfrist 15. november, men gjerne før!

Hilsen Åsmund Lindal, redaktør. Tlf 478 73 453 / e-post: asmund@ilios-kom.no

 

XJ40-vandenplas-USA2 stk XJ40 Vanden Plas – kupp i USA!

Roger Petterson har oppdaget o utrolig fine biler er til salgs i USA. Disse burde vi importert til vårt klubbmiljø! Se disse lenkene:

https://sarasota.craigslist.org/cto/6375689496.html

https://fortmyers.craigslist.org/lee/cto/6356153616.html

 

 

Pyntegjenstand med klubblogo for biltypen som aldri stopper.

Pyntegjenstand med klubblogo.

Landeveisvester med NJK-logo til salgs

Nå vet selvfølgelig alle at Jaguarer aldri stopper når det passer minst, for eksempel langs landeveien. Men hvis du stopper for en haiker, og han presenterer seg: “Hello, my name is Murphy”. Hva gjør du da? Det er et krav at man skal ha en selvlysende vest klar i bilen, så hvorfor ikke la den stå i stil med det du kjører rundt i? Vi har et begrenset restopplag som kan bestilles hos formannen for kr 200,–. Da følger det også med en hendig liten hanskeromspose som vesten kan pakkes inn i. Kontakt Helge Wiik på tlf 905 79 308 / helgejw@online.no

Klubbkvelder hos Sandberg Auto

• Verksmester Jørgen Sandberg gir faglig bistand til mindre reparasjoner etc. Datoene vil bli publisert når de er spikret. • Alle klubbkvelder starter kl 18.00. • Påmelding til Andreas Grythe på tlf 414 28 298 / andreasgrythe@gmail.com

Ny, offisiell Facebook-side for Norsk Jaguar Klubb

facebook-liten_logoTorkild Fossli melder at det nå er opprettet en side for utveksling av info etc. Dit kommer man ved å skrive NORSK JAGUARKLUBB i søkefeltet. Eller du kan klikke denne lenken: https://www.facebook.com/#!/groups/462312517284302/

 

 


Redaksjonen
Lenker

Copyright © Norsk Jaguarklubb 2013