Klubbens aktiviteter 2017

 HØSTENS JAGUARTUR TIL SVERIGE

Ny Sverigetur – meld deg på! Bildet er fra fjorårets suksess.

Ny Sverigetur – meld deg på! Bildet er fra fjorårets suksess.

Det er blitt en form for tradisjon med en slik liten tur til nabolandet. I år blir det lørdag 26. og søndag 27. august.   Vi besøker først  Eds MC- och Motormuseum: www.mc-dalsland.se
Så et verksted i Karlstad som blant annet restaurerer gamle Jaguarer. Vi legger også opp til mulig besøk på det militære Sveriges Brigademuseum:  www.brigadmuseum.se

Det er mulig det også blir et besøk på en privat bilsamling underveis. Vi planlegger å overnatte på Stadshotellet i Karlstad som tidligere. På vei hjem til Norge kan man besøke Arvika Fordonmuseum som klubben besøkte for to år siden. Noen har sett det allerede noen ikke, og noen vil kanskje se det en gang til. Se: www.arvikafordon.nu/

NB   Hotellet har begrenset med kapasitet denne helgen så vær tidlig ute med hotellbestillingen!   Beskjeden fra hotellet:  Det vi kan erbjuda är våra lite större dubbelrum, dubbel deluxerum. Priset ligger på följande: • Enkelrum 1000 SEK/rum inkl frukost. • Deluxerum (2 pers.)   1400 SEK/rum inkl frukost. Husk å melde dere inn i hotellets bonusprogram, da får dere 15 % rabatt. Om man går in och registrerar sig som medlem i vårt gästprogram kan man i nuläget få 15% rabatt på dessa priser, dvs • Enkelrum medlem 850 SEK/rum inkl frukost. • Deluxerum medlem (2 pers.) 190 SEK/rum inkl frukost.
De som vil bestille parkering må være spesielt tidlig ute. Booking til: Elite Stadshotellet Karlstad Kungsgatan 222. Tel: +46 54 293002 / E-post: reservation.karlstad@elite.se  /  www.elite.se
Når dere har booket hotell, sender dere beskjed pr. e-post til meg:  nsmrett@online.no   og gjerne kopi til formannen:   helgejw@online.no   Jeg skal komme tilbake til mer detaljer senere.   Hilsen Øyvind Ursin Kavåg, tlf 92 03 30 21  / 47 39 23 30

 

 

Jaguaren-side1Jaguarens forside – til høyre slik den var ment å være …

Har du noen gang hatt bilen på bukken og tappet ut den gamle motoroljen, og deretter skiftet filter. Så ringer telefonen …
Like etterpå kjører du glad og fornøyd nedover nærmeste landevei da en grusom mislyd begynner å utvikle seg til et skrææææææk under panseret. Da husker du plutselig hva du glemte!
Omtrent slik hadde redaktøren det da Jaguaren 2-2017 kom fra trykkeriet. Omslaget var ikke helt slik det skulle være, selveste tittelhodet på Jaguaren var blitt borte i prosessen. Og det var selvsagt redaktørens feil. Jeg skulle korrigere et skyggeparti i ansiktet til vår side 1 modell, og da måtte jeg inn på den såkalte fotoshop-filen og ‘skru av’ det laget der tittelhodet ligger. Godt fornøyd med fargekorrigeringen på bildet, slo jeg sammen alle lag – trodde jeg – oppdaterte dokumentet, satte i gang utkjøring av hele produksjonsfilen og leverte. Men jeg hadde altså glemt å ‘helle på’ tittelhodet.
Vi får ta det under kategorien ‘fartsblindhet’. Når du har holdt på et par uker og presset på for å bli ferdig (og fulgt opp andre korrekturer), så ser du til slutt ikke dine egne brølere. Og selv garvede trykkerifolk la heller ikke merke til det (de har reddet skinnet mitt et par andre ganger).
Shit happens. Håper likevel at det du finner inni den noe halvferdige innpakningen holder mål.
Hilsen redaktøren.

Terminliste for Norsk Jaguar Klubbs medlemmer

Les om høstens aktiviteter når Jaguaren 3-2017 kommer ut. Oppdateringer også her på web etterhvert. Har du forslag til aktiviteter, kontakt formann Helge Wiik: Tlf 905 79 308 / helgejw@online.no

Nye Jaguar F-TYPE i sitt rette miljø i Tønsberg.

Nye Jaguar F-TYPE i sitt rette miljø i Tønsberg.

Sommermøtet ble en fin mønstring

Helga 26.–28. mai velsignet oss med godt vær og solid oppmøte. Om lag 85 Jaguarer med sine eiere fylte parken ved Gunnarsbø i Tønsberg på lørdagen. Bildet viser to ungdommer som redaktøren kom i snakk med mens de beundret den nye Jaguar F-TYPE som Jacob Moer Aanonsen fra JLR Norge stilte med. De var gira på spreke biler begge to, kanskje kommende medlemmer av klubben? At F-TYPEN får vise seg fram mot en bakgrunn av klassikere viser nok en gang klubbens gode rolle i å spleise fortid med nåtid – og kanskje framtid? Reportasje kommer i Jaguaren, som kommer ut primo juli.

 Ny, offisiell Facebook-side for Norsk Jaguar Klubb

facebook-liten_logoTorkild Fossli melder at det nå er opprettet en side for utveksling av info etc. Dit kommer man ved å skrive NORSK JAGUARKLUBB i søkefeltet. Eller du kan klikke denne lenken: https://www.facebook.com/#!/groups/462312517284302/

 

 


Redaksjonen
Lenker

Copyright © Norsk Jaguarklubb 2013