Klubbens aktiviteter 2017

Jaguaren-side1Jaguarens forside – til høyre slik den var ment å være …

Har du noen gang hatt bilen på bukken og tappet ut den gamle motoroljen, og deretter skiftet filter. Så ringer telefonen …
Like etterpå kjører du glad og fornøyd nedover nærmeste landevei da en grusom mislyd begynner å utvikle seg til et skrææææææk under panseret. Da husker du plutselig hva du glemte!
Omtrent slik hadde redaktøren det da Jaguaren 2-2017 kom fra trykkeriet. Omslaget var ikke helt slik det skulle være, selveste tittelhodet på Jaguaren var blitt borte i prosessen. Og det var selvsagt redaktørens feil. Jeg skulle korrigere et skyggeparti i ansiktet til vår side 1 modell, og da måtte jeg inn på den såkalte fotoshop-filen og ‘skru av’ det laget der tittelhodet ligger. Godt fornøyd med fargekorrigeringen på bildet, slo jeg sammen alle lag – trodde jeg – oppdaterte dokumentet, satte i gang utkjøring av hele produksjonsfilen og leverte. Men jeg hadde altså glemt å ‘helle på’ tittelhodet.
Vi får ta det under kategorien ‘fartsblindhet’. Når du har holdt på et par uker og presset på for å bli ferdig (og fulgt opp andre korrekturer), så ser du til slutt ikke dine egne brølere. Og selv garvede trykkerifolk la heller ikke merke til det (de har reddet skinnet mitt et par andre ganger).
Shit happens. Håper likevel at det du finner inni den noe halvferdige innpakningen holder mål.
Hilsen redaktøren.

Terminliste for Norsk Jaguar Klubbs medlemmer

 Klubbkvelder hos Sandberg Auto:

Hos Sandberg Auto kan du få kyndig hjelp til servicereparasjoner 25. april og 28. mai.

Hos Sandberg Auto kan du få kyndig hjelp til servicereparasjoner 23. mai.

  •  Ordinær kveld 23. mai.

Alle klubbkvelder starter kl 18.00. • Påmelding til Andreas Grythe på tlf 414 28 298 / andreasgrythe@gmail.com

 

havna-illHotel Scandic Havna på Tjøme utenfor Tønsberg 26. – 28. mai.

PROGRAM
• Fredag 26. mai: Innsjekking fra kl. 14.00. Kl. 18.00 -21.00: Rekebord og hyggelig samvær.
• Lørdag 27. mai: Frokost 08.00 – 09.30. Kl. 10.00: Flaggheising og velkomst. Kl. 11.00: Vi kjører til Gunnarsbø i Tønsberg for utstilling av bilene. Lunch og Peoples Choice. Kl. 15.00: Retur til Havna på Tjøme. Kl. 17.00: Årsmøte i NJK. Kl. 19.00: Aperitif og festmiddag i Tjømesalen.
• Søndag 28. mai: Frokost 08.00 – 10.00 / Utsjekking Kl. 11.00: Vi firer klubbflagget og kjører til Karl Johans Vern i Horten. Besøk på museer for de som ønsker det. Kl. 13.00: Lunch – Vel hjem!

Husk: Rom må bestilles direkte hos Scandic Havna Hotel innen 1. mai www.scandichotels.no/hotell/norge/tjome

Scandic Havna ligger på Tjøme utenfor Tønsberg og har adresse Havnaveien 50, 3145 Tjøme (for GPS). Rom kan bookes på nett eller bestilles på tlf 33 30 30 01. OBS: Husk å oppgi kode BJAG020617. Priser for overnatting og bespisning • Enkeltrom: Kr 1.250,– per døgn inkl. frokost • Dobbeltrom: Kr 725,– per person / døgn inkl. frokost. • Velkomstmåltid fredag: Kr 250,– per person (rekebord). • Festmiddag lørdag: Kr 600,– inkl. velkomstdrink. Ønsker du å ankomme torsdag, tilbyr hotellet overnatting fra torsdag til fredag til redusert pris – ta kontakt med hotellet!

Påmeldingsfrist var 1. mai

Påmeldingsskjema er sendt ut sammen med Jaguaren 1-2017. Hvis du vil prøve deg med en ‘last-minute’ påmeding, ring formann Helge Wiik på tlf 905 79 308

 Ny, offisiell Facebook-side for Norsk Jaguar Klubb

facebook-liten_logoTorkild Fossli melder at det nå er opprettet en side for utveksling av info etc. Dit kommer man ved å skrive NORSK JAGUARKLUBB i søkefeltet. Eller du kan klikke denne lenken: https://www.facebook.com/#!/groups/462312517284302/

 

 


Redaksjonen
Lenker

Copyright © Norsk Jaguarklubb 2013