Klubbens aktiviteter 2017

Onsdag 9. august kl. 18.00:
Garasjetreff / låvebesøk på Østereng Gård, 1820 Spydeberg

• NJK-medlem Anders Slagsvold-Eikum inviterer. Ta med noe til grilling om du vil. • Kjør gamle E-18 gjennom Spydeberg mot Fossumbrua / Askim. ‘Gråtass’ med flagg på venstre hånd – der er det! Du kan også ringe Anders på 418 50 200 hvis du lurer på hvor det er. • Lenke til oversiktskart, klikk HER

HØSTENS JAGUARTUR TIL SVERIGE

Ny Sverigetur – meld deg på! Bildet er fra fjorårets suksess.

Ny Sverigetur – meld deg på! Bildet er fra fjorårets suksess.

Det er blitt en form for tradisjon med en slik liten tur til nabolandet. I år blir det lørdag 26. og søndag 27. august.   Vi besøker først  Eds MC- och Motormuseum: www.mc-dalsland.se
Så et verksted i Karlstad som blant annet restaurerer gamle Jaguarer. Vi legger også opp til mulig besøk på det militære Sveriges Brigademuseum:  www.brigadmuseum.se

Det er mulig det også blir et besøk på en privat bilsamling underveis. Vi planlegger å overnatte på Stadshotellet i Karlstad som tidligere. På vei hjem til Norge kan man besøke Arvika Fordonmuseum som klubben besøkte for to år siden. Noen har sett det allerede noen ikke, og noen vil kanskje se det en gang til. Se: www.arvikafordon.nu/

NB   Hotellet har begrenset med kapasitet denne helgen så vær tidlig ute med hotellbestillingen!   Beskjeden fra hotellet:  Det vi kan erbjuda är våra lite större dubbelrum, dubbel deluxerum. Priset ligger på följande: • Enkelrum 1000 SEK/rum inkl frukost. • Deluxerum (2 pers.)   1400 SEK/rum inkl frukost. Husk å melde dere inn i hotellets bonusprogram, da får dere 15 % rabatt. Om man går in och registrerar sig som medlem i vårt gästprogram kan man i nuläget få 15% rabatt på dessa priser, dvs • Enkelrum medlem 850 SEK/rum inkl frukost. • Deluxerum medlem (2 pers.) 190 SEK/rum inkl frukost.
De som vil bestille parkering må være spesielt tidlig ute. Booking til: Elite Stadshotellet Karlstad Kungsgatan 222. Tel: +46 54 293002 / E-post: reservation.karlstad@elite.se  /  www.elite.se
Når dere har booket hotell, sender dere beskjed pr. e-post til meg:  nsmrett@online.no   og gjerne kopi til formannen:   helgejw@online.no   Jeg skal komme tilbake til mer detaljer senere.   Hilsen Øyvind Ursin Kavåg, tlf 92 03 30 21  / 47 39 23 30

Klubbtreff i NARVIK lørdag 2. september!

Øyvind Østeig med sin 1996 XJ12 hjemme i Lofoten.

Øyvind Østeig med sin 1996 XJ12 hjemme i Lofoten.

• Øyvind Østeig er ny distriktskontakt for NJK i Nord-Norge. Han skriver:

• Inviterer herved til Nord-Norsk Jaguartreff i Narvik lørdag 2. september 2017. • Foreløpig program for dagen: Vi møtes kl. 11.00 hos bilforhandler Sommerseth AS på Ankenes for biloppstilling. Sommerseth har plass til bilene våre innendørs dersom vi føler behov for det.

• Vi drar fra Ankenes kl. 1300, og tar en kjøretur i flotte omgivelser i området med innlagt stopp underveis for lunsj. Tilbake i Narvik ca. kl. 16.00.

• Felles middag for de som ønsker kl. 1900 på Scandic Narvik. Det er mulighet for overnatting for de av oss som trenger dette på Scandic Narvik. Pris kr. 1.010,- for enkeltrom og kr. 1.210,- for dobbeltrom.

• Påmelding til undertegnede på e-post oyvind.osteig@lofotkraft.net. Frist for påmelding med hotell er 31. juli.

• Treffet er et initiativ fra medlemmer av Norsk Jaguar Klubb. Det er imidlertid ikke krav om at du må være medlem av klubben for å delta på treffet, men vi håper at flere eiere av Jaguar og Daimler i landsdelen vil tegne medlemskap i Norsk Jaguar Klubb. Håper at så mange som mulig kan sette av tid denne første helga i september til å treffe andre med lidenskap for bilmerkene Jaguar og Daimler.

Jaguarhilsen fra ​Øyvind Østeig, tlf 989 96 905

Lørdag 2. september: Grilling hos Vidar Sæle på Jessheim

Flykaptein Sæle kan mer enn å holde i stikka. Han kan også sprute sennep over en nygrillet burger.

Flykaptein Sæle kan også fyre opp grillen.

• Vidar Sæle viderefører tradisjonen med grillkveld for alle Jaguarvenner i Furuholtveien 4, 2067 Jessheim. Bildet viser Vidar på Goodwood. Som tidligere flyver vet han å bære sin uniform med stolthet foran den norske DC3-Dakota som tok en norsk delegasjon over til fjorårets nostalgishow. Det ryktes at Vidar kan mer enn å fly helikopter og mekker XJ’er og E-type – han garanterer varm grill fra kl 15.00 og utover. Sikkert lurt å kontakte Vidar på tlf 913 56 992. Du finner veibeskrivelse HER!

Onsdag 13. september kl. 18.30:NorAutoshine_logo_221

Klubbmøte hos NOR Autoshine

Vi får demonstrert en ny metode som hjelper mot alt dette – uten bruk av vann!

Vi får demonstrert en ny metode som hjelper mot alt dette!

• Besøk på et spesialverksted for bilpolering som bruker den revolusjonerende, vannfrie metoden ‘Always Dry’. Cain Brown vil demonstrere metoden for oss, sammen med oppfrisking av skinn og interiør, og oppretting av småbulker. Adresse: Nor Autoshine, Nygårdsveien 30, 1400 Ski. Finn veien HER!

Onsdag 11. oktober: Klubbmøte på Frysja kl 19.00.

Det jobbes fortsatt med et tema for kvelden, men vi har god tid. Se neste blad, og følg med på nettsida!
Har du forslag til tema, kontakt Helge Wiik på tlf 905 79 308 / helgejw@online.no

Pyntegjenstand med klubblogo for biltypen som aldri stopper.

Pyntegjenstand med klubblogo.

Landeveisvester med NJK-logo til salgs

Nå vet selvfølgelig alle at Jaguarer aldri stopper når det passer minst, for eksempel langs landeveien. Men hvis du stopper for en haiker, og han presenterer seg: “Hello, my name is Murphy”. Hva gjør du da? Det er et krav at man skal ha en selvlysende vest klar i bilen, så hvorfor ikke la den stå i stil med det du kjører rundt i? Vi har et begrenset restopplag som kan bestilles hos formannen for kr 200,–. Da følger det også med en hendig liten hanskeromspose som vesten kan pakkes inn i. Kontakt Helge Wiik på tlf 905 79 308 / helgejw@online.no

Klubbkvelder hos Sandberg Auto

• Verksmester Jørgen Sandberg gir faglig bistand til mindre reparasjoner etc. Datoene vil bli publisert når de er spikret. • Alle klubbkvelder starter kl 18.00. • Påmelding til Andreas Grythe på tlf 414 28 298 / andreasgrythe@gmail.com

Ny, offisiell Facebook-side for Norsk Jaguar Klubb

facebook-liten_logoTorkild Fossli melder at det nå er opprettet en side for utveksling av info etc. Dit kommer man ved å skrive NORSK JAGUARKLUBB i søkefeltet. Eller du kan klikke denne lenken: https://www.facebook.com/#!/groups/462312517284302/

 

 


Redaksjonen
Lenker

Copyright © Norsk Jaguarklubb 2013